Kolejny nowoczesny robot ortopedyczny CORI

Szpital w Ostrowi Mazowieckiej może pochwalić się kolejnym najnowocześniejszym na świecie robotem ortopedycznym - CORI, a jednocześnie pierwszym tak innowacyjnym urządzeniem w Polsce oraz drugim w Europie. Koszt jego zakupu to niebagatelne 2 miliony złotych.

Robot CORI będzie wspierał naszych ortopedów przy zabiegach wstawiania endoprotez kolana oraz – co jest absolutną nowością – także endoprotez biodra. Pozyskanie w tym konkretnym przypadku dla Oddziału Ortopedii tak innowacyjnego sprzętu zapewniło dostęp do najnowszych technologii, a producentowi Smith&Nephew potwierdzenie światowej klasy sprzedawanego robota.

Posiadanie dwóch najnowszej generacji robotów NAVIO oraz CORI do wszczepiania endoprotez to niebywały sukces naszego Szpitala, potwierdzający dynamiczny rozwój ortopedii, jako wiodącego ośrodka w Polsce.

Więcej informacji na naszym facebooku