Kolejny robot ortopedyczny ROSA w naszym Szpitalu

4 października 2023 zapisze się złotymi zgłoskami w historii naszego Szpitala – tego dnia odbyły się pierwsze operacje endoprotezoplastyki stawu kolanowego przy udziale nowego robota ROSA, najnowocześniejszego na świecie robota ortopedycznego firmy Zimmer-Biomet.

Dla Szpitala w Ostrowi Mazowieckiej – od trzech lat wykonującego na Oddziale Ortopedii zabiegi endoprotezoplastyki technikami robotycznymi – będzie to kolejny trzeci już robot, po dotychczas używanych robotach NAVIO i CORI firmy Smith&Nephew.

Rosnąca z miesiąca na miesiąc liczba pacjentów ortopedycznych oczekujących nowoczesnych usług medycznych w zakresie endoprotezoplastyki stawu kolanowego wymusiła na naszym Szpitalu pozyskanie kolejnego robota ROSA, dzięki któremu będziemy w stanie z ogromną dokładnością pozycjonować endoprotezę stawu kolanowego, co przełoży się na mniejsza dolegliwości bólowe po operacji, mniejsze ryzyko powikłań oraz krótszy okres rehabilitacji pooperacyjnej.

received_1362196427725615.jpeg