Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Dzień Położnej Polskiej

Ponad 300 pielęgniarek i położnych ze Szpitala w Ostrowi Mazowieckiej będą dziś obchodzić swoje doroczne święto. Ich codzienna praca z pacjentem przyczynia się do rozwoju naszej placówki i buduje pozytywny wizerunek wśród lokalnej społeczności oraz coraz częściej także z odległych zakątków Polski, z których przyjeżdżają do nas pacjenci ceniący sobie wysoką jakość udzielanych świadczeń oraz profesjonalizm naszej kadry medycznej.

12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki w dzień urodzin najsłynniejszej przedstawicielki zawodu, twórczyni nowoczesnego pielęgniarstwa Florence Nightingale. Natomiast Dzień Położnej Polskiej obchodzony jest 8 maja w rocznicę urodzin polskiej położnej - Stanisławy Leszczyńskiej, która w bohaterski sposób sprawowała opiekę nad ciężarnymi więźniarkami przebywającymi w obozie Auschwitz-Birkenau.

To doskonała okazja, aby przypomnieć o ważnej roli, jaką pełnią Pielęgniarki, Pielęgniarze i Położne. Ciągła pomoc chorym, kompleksowa opieka nad pacjentami i profesjonalne wsparcie lekarzy to tylko niektóre z zadań Pielęgniarek i Położnych. Poza ogromną wiedzą medyczną zawód ten wymaga szczególnych predyspozycji osobowych takich jak: sumienność, dokładność, cierpliwość, empatia czy opanowanie.

W Szpitalu w Ostrowi Mazowieckiej zatrudnionych jest łącznie 251 pielęgniarek w tym 7 pielęgniarzy oraz 42 położne.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych życzymy Wam zdrowia, satysfakcji z wykonywanej pracy, pomyślności i sukcesów w życiu osobistym i zawodowym, pogody ducha i radości oraz dziękujemy za Waszą ciężką pracę, jaką pełnicie każdego dnia.

Powrót na początek strony
Twitter Szpitala SPZZOZ