Wyróżnienie w plebiscycie Bezpieczny Szpital Przyszłości

Szpital w Ostrowi Mazowieckiej zajął 5. miejsce w plebiscycie „Bezpieczny Szpital Przyszłości - Inspiracje 2020” w prestiżowej kategorii „Innowacje w szpitalu – medycyna – nowatorskie metody leczenia” .

W konkursie wystartowaliśmy z projektem „Wdrożenie robotycznej techniki w zakresie endoprotezoplastyki stawu kolanowego przy użyciu robota ortopedycznego NAVIO” – dla nas ogromne wyróżnienie. Za nami znalazły się szpitale uniwersyteckie, kliniczne, wojewódzkie. To ogromna radość - uplasować się tak wysoko w tak zaszczytnym gronie.

Kapituła konkursu – wśród której znaleźli się menagerowie i dyrektorzy największych polskich szpitali z byłym Ministrem Zdrowia Marianem Zembalą – doceniła innowacyjność naszego robota ortopedycznego Navio. To dzięki niemu od ponad roku zespół ortopedów pod kierunkiem docenta Artura Stolarczyka z sukcesem wdraża w naszym Szpitalu robotyczne techniki wszczepienia endoprotez stawu kolanowego. Tak nowatorskie metody operacyjne przy użyciu robota Navio realizowane są tylko w Ostrowi Mazowieckiej.

W Dzienniku Gazeta Prawna można również przeczytać artykuł na temat wdrażanych w naszym Szpitalu innowacji ortopedycznych, proktologicznych oraz ginekologicznych.

Powrót na początek strony
Twitter Szpitala SPZZOZ