Roboty ortopedyczne

 

Dzięki robotom ROSA, CORI i NAVIO w Ostrowi Mazowieckiej powstało pierwsze i największe w Polsce Centrum Robotyki Ortopedycznej 

Witamy w pierwszym w Polsce Centrum Robotycznym w zakresie endoprotezoplastyki stawu kolanowego, w którym naszym pacjentom wszczepiamy endoprotezy przy pomocy robotów ortopedycznych: Rosa, Cori i Navio - jedynych tak innowacyjnych w Polsce. To prawdziwa rewolucja w endoprotezoplastyce kolana. Pozwala skrócić czas przeprowadzania operacji i powrotu pacjenta do zdrowia, ale także zapewnia ogromną precyzję przy dopasowaniu endoprotezy, co w praktyce eliminuje ryzyko rewizji endoprotezy w przyszłości.

To pierwsze tak duże Centrum w Europie Środkowo – Wschodniej i spełnienie naszych marzeń o nowoczesnej ortopedii w Szpitalu w Ostrowi Mazowieckiej. Naszą nowoczesność zauważyli także ortopedzi z różnych zakątków całej Polski, którzy przyjeżdżają na szkolenia do naszego Szpitaka, aby poznać wszystkie tajniki technik robotycznych. Z kolei młodzi adepci ortopedii chcą dołączyć do zespołu naszych ortopedów kierowanego przez Profesora Artura Stolarczyka.     

Roboty wspomagają ortopedów przy zabiegu wszczepiania endoprotezy kolana tworząc jej wirtualny model 3D i pilnując, aby operator nie dokonał zbyt dużej ingerencji w staw kolanowy. Nasi ortopedzi są zgodni - robotyka to przyszłość ortopedii. To zupełnie nowa jakość w endoprotezplastyce minimalizująca ryzyko niepowodzenia operacji oraz rewizji endoprotezy w przyszłości, a pacjent zdecydowanie szybciej ma szansę na powrót do pełni sił i aktywności fizycznej.

Naszym pacjentom - często z różnych zakątków Polski - oferujemy nie tylko możliwość wykonania zabiegu wstawienia endoprotezy przy użyciu robota, ale również bezpośrednio po zabiegu możliwość 3-tygodniowej pobytu w Oddziale Rehabilitacji, celem szybszego powrotu do zdrowia i pełni sił. Tym samym po ledwie 4 tygodniach pobytu w naszym Szpitalu, pacjent ma możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania. Funkcjonowania bez bólu.     

Pacjenci zainteresowani możliwością wykonania operacji wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego robotem ortopedycznym więcej informacji mogą uzyskać pod specjalnym numerem telefonu: 29 746 38 21.

Powrót na początek strony
Twitter Szpitala SPZZOZ